Національна спілка письменників України
Літературна премія імені Максиміліана Кирієнка-Волошина
Кулик Валерій
Кулик Валерій

Народився в таврійському селищі Чаплинці Херсонської області в родині освітян. Дебютував як поет у 1961 році, ще в школярському віці, на сторінках районної газети «Прапор комунізму». А далі з’явились ліричні публікації на сторінках газет «Радянська Таврия» (1963) і «Маяк»  (1966). Паралельно Валерій Кулик пробував сили в царині журналістики. Закінчив філологічний факультет Херсонського педінституту (1971), де він не лише вивчав історію рідного та світового письменства, проникав у глибини мовознавства, а й виступав організатором мистецьких акцій, вів літературну студію. Після закінчення вузу деякий час учителював. Служив на Балтійському флоті (1973-1974), працював військовим кореспондентом. Займався газетярською справою (у редакціях таких періодичних видань на Херсонщині, як «Радянська Таврія», «Придніпровська зірка», «Шляхом Леніна», «Нова Каховка»).

Перша книга поета «Відстані» побачила світ у видавництві «Таврія» у 1978 році.

Поетична творчість Валерія Кулика добре знана в Таврійському краї та за його межами. Творчий арсенал митця досить розмаїтий. Його перу належать ліричні вірші, тексти пісень, поеми-легенди (поетичні версії кримсько-татарських легенд), цикли творів про кохання та переклади з мов ближнього зарубіжжя.

Як критик і літературознавець, В. Кулик є автором розвідок, статей, нарисів, рецензій: «Анатолій Бахута», «Гранослов» (про А. Крата), «Невже то було з нами?» (про М. Братана), «Розвінчані «Земні боги» (про М. Гурепка), «Я печальным никогда бы не был» (про В. Степуру) та ін.  

Валерій Кулик – один із найяскравіших представників письменства Таврійського краю. Він часто зустрічається зі школярами та студентством. Четвертий рік поспіль, за ініціативою поета, у Хрестівській ЗОШ Чаплинського району проходить літературний конкурс учнівської молоді «Зачарування словом» імені Олександра Кулика.

Валерій Павлович Кулик – член Національних спілок: письменників, журналістів та музичної спілки України; заслужений діяч мистецтв України, лауреат літературних премій – імені Миколи Куліша та Ярослава Дорошенка, переможець конкурсу імені Миколи Чернявського в номінації «Поезія» (2015), дипломант кількох міжнародних та всеукраїнських телевізійних фестивалів.

Телефоны: (048) 787 80 46

Skype: -

E-mail: prem_voloshin@ukr.net

Національна спілка письменників України

Літературна премія імені Максиміліана Кирієнка-Волошина

2018 © All rights reserved